Rady pro rodiče

Zubní průkaz dítěteSvé dítě přiveďte k zubnímu lékaři na první vyšetření po prořezání prvního zoubku. Na preventivní prohlídku choďte s dítětem k zubnímu lékaři každých 6 měsíců. Lékaři vždy předložte Zubní průkaz dítěte!

Zubní kaz je infekční onemocnění! Proto pokud možno neolizujte dítěti lžičku ani dudlík, můžete přenést do jeho ústní dutiny kazotvorné bakterie.

Dětská ústa začněte čistit od prořezání prvního zoubku, dítěti při čištění zubů pomáhejte minimálně do 10 let věku. Důležitá je důslednost a pravidelnost!

Nikdy nepodávejte dítěti po večerním čištění zubů žádnou potravu nebo nápoj obsahující cukr, a to ani mléčný. Pozor na stravovací a pitný režim během dne! Naučte dítě pít čistou vodu.

Účinnou pomocí proti zubnímu kazu je také fluoridová prevence, proto používejte k čištění zubů dítěte vhodnou dětskou pastu s fluoridy. Starší děti by měly ústní hygienu doplnit použitím vhodné ústní vody. Pokud nemohou použít po jídle a pití kartáček, zdravé zuby jim pomůže udržet žvýkání žvýkačky bez cukru.

Pět kroků
pro váš úsměv
na celý život

Patero
pro rodiče